Autor
Dyskusja: Kos III z poddaszem bez antresoli
Hanka
niezarejestrowany
Interesuje mnie o ile trzeba podnieść ścianę kolankowa żeby użytkować i zaadaptować całe poddasze. Tak aby nie było za nisko a dobrze. I czy po podniesieniu ściany kolankowej może być strop na całości? Żeby nie było tej antresoli. I jeszcze jedno pytanko : Jeżeli bym nie chciał żadnych zmian to można w tym projekcie obecnym położyć cały strop żeby nie było antresoli ?
Studio Atrium
To zależy od tego jaka wielkość poddasza Panią interesuje. Przy podnoszeniu ściany kolankowej warto mieć również na względzie proporcje bryły budynku. Zbyt wysoka ściana kolankowa w przypadku takiego domu sprawi że bryła straci proporcje. Mamy w ofercie wersję tego projektu ze stropem gęstożebrowym w którym można zaprojektować ścianę kolankową na wysokość jednego pustaka. Nie ma również przeciwwskazań do rezygnacji z otwartej przestrzeni nad salonem i zaprojektowaniu tam stropu. Na tego typu modyfikacje wyrażamy bezpłatnie pisemną zgodę na podstawie której zmiany może wprowadzić lokalny architekt, który będzie adaptował projekt do warunków miejscowych.
Hanka
niezarejestrowanyInteresuje mnie może nie tyle wielkość ale żeby były tam np. ze trzy pokoje i łazienka , tylko żeby można było chodźcie w miarę normalnie aby nie stukac głową o skosy . Proszę podsunąć pomysł odnosnie wysokości i wysokości ściany kolankowej
Studio Atrium
Przy kącie 30 stopni, ścianie kolankowej na wysokość jednego pustaka i zabudowaniu otwartej przestrzeni uda się wydzielić 3 pomieszczenia plus łazienkę ale skosy będą bardzo duże. Z kolei przy wyższym kącie nachylenia dachu i ścianie kolankowej jest więcej miejsca na poddaszu ale zmieniają się proporcje budynku. Może to Pani przeanalizować na przykładzie trzech projektów, zaprojektowanych na tym samym rzucie ale z różnymi kątami nachylenia dachu i wysokością ściany kolankowej i w ten sposób wybrać optymalne dla Pani rozwiązanie:
PELIKAN XI
PELIKAN VII
PELIKAN XIV