Remont dachu czy oczyszczanie przewodu kominowego wiąże się z pracą na wysokościach, przez co łatwo o tragiczny w skutkach wypadek. Aby zminimalizować ryzyko, nie wystarczy tylko uważać. Potrzebny jest bezpieczny i stabilny system komunikacji dachowej.
Po pierwsze – stosować
Nie każdy decyduje się na komunikację dachową – czasami ze względu na pozorne oszczędności, czasami z niewiedzy i braku wyobraźni. Komunikacja dachowa ułatwia kominiarzom dotarcie do przewodu kominowego, który wymaga cyklicznego oczyszczania. W przypadku wystąpienia usterek stopnie i ławy kominiarskie umożliwią bezpieczną naprawę lub wymianę elementów pokrycia.
Po drugie – jakość
Aby komunikacja spełniała odpowiednio swoją funkcję, niezbędna jest najwyższa jakość produktu. Stąpając po stopniu czy ławie, kominiarz lub dekarz powinien czuć się pewnie, dachówka musi stabilnie wytrzymać dodatkowy ciężar. Nie może się ani chybotać, ani pęknąć, ponieważ jest to niebezpieczne dla zdrowia i życia osób pracujących na dachu. Stopień kominiarski BRAAS mocowany odpowiedniej dachówce ma specjalnie wyprofilowaną powierzchnię, która zapobiega gromadzeniu się śniegu, oblodzeniu i poślizgnięciu, a aluminiowy uchwyt zdecydowanie podwyższa bezpieczeństwo.
Po trzecie – bezpieczeństwo najważniejsze
Bezpieczeństwo na dachu zapewnia komunikacja dachowa. Pod – płotki i belki przeciwśniegowe. Zbierający się, topniejący i zbity śnieg z czasem zsuwa się z połaci. Wbrew pozorom jego wcale niemały ciężar może, spadając na głowę osoby przechodzącej pod okapem, nabić solidnego guza lub spowodować poważniejsze obrażenia. Płotki i belki przeciwśnieżne zabezpieczą przed wypadkiem osoby przebywające bezpośrednio w okolicy budynku. Bezpieczniejszy będzie też samochód, pod warunkiem oczywiście, że akcesoria przeciwśniegowe będą solidne i wytrzymałe.
Jeśli chcesz wiedzieć więcej – obejrzyj film o Janku i Franku, którzy budują swoje wymarzone domy. Film znajdziesz tutaj