Nowe okno Winergetic Premium zapewnia komfort cieplny w domu, a subtelna linia profilu sprawia, że staje się ono istotnym elementem dekoracyjnym elewacji budynku. Nowoczesna technologia wykonania umożliwiła osiągnięcie współczynnika przenikania ciepła U na poziomie zaledwie Uw=0,78 W/m²K. Po dwuletnich badaniach i testach laboratoryjnych Oknoplast jako pierwsza firma w Europie zastosowała świadomie i odpowiedzialnie zespolenia dwukomorowe z taflami szkła o grubości 3 mm. Pozwoliło to połączyć wysokie właściwości termoizolacyjne z redukcją ciężaru skrzydła, otwierając tym samym nowe możliwości aranżacji przestrzeni oraz zapewniając dłuższe i bardziej komfortowe użytkowanie okien. Cięższe o 1/3 tradycyjne szyby dwukomorowe (w przypadku drzwi balkonowych to nawet kilkanaście kilogramów więcej) uniemożliwiały dotychczas architektom projektowania okien energooszczędnych z dużymi przeszkleniami.
„Oknoplast poszedł o jeszcze jeden krok dalej – odpowiada Prezes Zarządu Mikołaj Placek – aby dać naszym klientom możliwość cieszenia się światłem słonecznym, bez obaw o bezpieczeństwo w przypadku rozbicia przeszklenia, zdecydowaliśmy się na inwestycję w innowacyjny piec, umożliwiający hartowanie szkła 3 mm i wykonywanie naprawdę dużych okien. Okno Winergetic Premium o szerokości 1,5 metra, czy balkon wysoki na 2,5 metra nie stanowią dla nas żadnego problemu.” Aby uzyskać jeszcze lepsze parametry termoizolacyjne, producent zastosował opcjonalnie innowacyjne wzmocnienie termiczne - stalowy profil został połączony z wkładką termiczną wykonaną z żywicy. Takie rozwiązanie minimalizuje powstanie mostków termicznych, przy zachowaniu wymaganej statyki. Okno Winergetic Premium z zastosowanym wzmocnieniem termicznym według nowych wytycznych ift Rosenheim spełnia wymagania okien pasywnych. „Oknoplast nie powiedział jeszcze ostatniego słowa w tym roku – dodaje Prezes Mikołaj Placek - trwają zaawansowane prace badawczo-rozwojowe nad szybą trzykomorową o współczynniku Ug=0,3, która wejdzie do produkcji w połowie bieżącego roku”. Prototyp tego rozwiązania zaprezentowany na Targach Okiennych w Norymberdze, zyskał uznanie ekspertów i szacunek branży.
Nowy produkt OKNOPLAST można z powodzeniem montować w budynkach nowych, jak i tych już istniejących. Ułatwia to specjalna konstrukcja okna – czyli 7-komorowy profil ramy o szerokości zabudowy 82 mm i półzlicowany profil skrzydła o szerokości zabudowy 93 mm. Nowe okno, zostało wyposażone w standardzie, aż w 6 uszczelek, poprawiających właściwości energooszczędne okna oraz parametry szczelności i akustykę. Innowacją jest tu dodanie dodatkowej uszczelki we wrębie szybowym, poprawiającej szczelność okna oraz ograniczającej powstawanie mostka termicznego przy szybie. Na specjalne zamówienie okno można wyposażyć w niewidoczne okucia Invisso lub antywłamaniowe w klasie WK1 i WK2.
Oprócz energooszczędnych właściwości Winergetic Premium charakteryzuje się także subtelną, zaokrągloną na zewnątrz linią profilu. Kształt skrzydła to autorski projekt, dostępny wyłącznie pod marką OKNOPLAST.
Okno Winergetic Premium powstało w odpowiedzi na rosnące potrzeby naszych klientów. Coraz częściej poszukują oni bowiem rozwiązań energooszczędnych, podkreślających elegancki charakter elewacji budynku, a jednocześnie funkcjonalnych. OKNOPLAST, jako firma działająca w segmencie Premium, od lat spełnia oczekiwania najbardziej wymagających inwestorów. Dlatego przy tworzeniu Winergetic Premium położyliśmy duży nacisk na jego parametry termoizolacyjne, swobodę projektowania oraz design – mówi Mikołaj Placek, Prezes OKNOPLAST.
Wyjątkowość okna to również zastosowanie klamki z linii dESIGN + o kształcie, inspirowanym serią Platinium. Została ona zaprojektowana we współpracy z renomowanym studiem projektowym KISKA i jest dostępna wyłącznie w ofercie Oknoplast. Uzupełnieniem projektu są nowe zaczepy obwodowe z podwójnym punktem styku z zaczepem IS, które w połączeniu z nowym wzorem klamki dESIGN+ o dłuższej o 20% rękojeści, pozwalają na łatwiejszą i płynniejszą obsługę skrzydła okiennego. Firma oferuje bogaty wybór kolorów profili okna Winergetic Premium. Możemy zdecydować się na tradycyjną biel lub barwy drewnopodobne jak orzech, Winchester czy dąb bagienny. Istnieje też możliwość wykonania okna w kolorach z palety RAL m.in. w coraz bardziej popularnym odcieniu antracyt.