GUS poinformował, że spowodowane jest to zbliżonymi do formułowanych w czerwcu ocenami bieżącego portfela zamówień i produkcji budowlano-montażowej. Prognozy dotyczące portfela zamówień i produkcji są nieco ostrożniejsze od zgłaszanych przed miesiącem.
"W lipcu, podobnie jak w czerwcu, ogólny klimat koniunktury w budownictwie kształtuje się na poziomie plus 27. Poprawę koniunktury w obu miesiącach sygnalizuje 33 proc. przedsiębiorstw, a jej pogorszenie 6 proc. Pozostałe przedsiębiorstwa uznają, że ich sytuacja nie ulega zmianie" - napisano.
Według autorów raportu, przedsiębiorstwa odnotowują zbliżony do zgłaszanego w ubiegłym miesiącu wzrost portfela zamówień i produkcji budowlano-montażowej. Przewidywania w tym zakresie na najbliższe trzy miesiące są nieco mniej optymistyczne od sygnalizowanych w czerwcu.
"Spośród badanych przedsiębiorstw 31 proc., podobnie jak przed rokiem, planuje, że będzie prowadziło prace budowlano-montażowe za granicą. Ich prognozy wskazują na utrzymanie się portfela zamówień na roboty budowlano-montażowe na rynku zagranicznym na poziomie zbliżonym do zgłaszanego w czerwcu br. i lipcu ub.r." - podaje GUS.