GLZ165 Lutnia III to niewielki dom jednorodzinny z poddaszem użytkowym o powierzchni mieszkalnej 102,60 m2. Powierzchnia zabudowy wynosi zaledwie 79 m2 co powoduje, że dom ten zmieści się na niewielkiej działce. Minimalny jej wymiar wynosi 14,95 x 19,20 m. Nieduża szerokość działki wynika z tego, że jedna (boczna) ściana tego Lutni nie posiada okien a jedynie luksfery, przez co powstaje możliwość zbliżenia się do granicy działki na odległość 3 m. Budynek ten nie posiada piwnic.
Lutnia III to prosty dom z dwuspadowym dachem i balkonem na elewacji bocznej. Prosta bryła tego budynku będzie dużym atutem w kwestii kosztów budowy, które powinny w związku z tym być stosunkowo niewielkie. Budynek ten nie posiada garażu więc konieczne będzie dla zmotoryzowanych właścicieli postawienie na działce wiaty lub garażu wolnostojącego.
Dom zaprojektowany jest z pustaka ceramicznego o grubości 30 cm ocieplonego wełną lub styropianem o grubości 10 cm. Dach pokryty jest dachówką cementową. Strop nad parterem jaki zaprojektowano to terriva 1 bis. Kąt nachylenia dachu wynosi 45°, a wysokość budynku 8,16 m. Kubatura budynku wynosi zaledwie 484,05 m3 co nie jest bez znaczenia przy kosztach ogrzewaniu budynku. Dom przewidziano dla 4 osobowej rodziny, lecz gdyby miała zamieszkać tam rodzina 5 osobowa to nie wpłynęłoby to negatywnie na swobodne użytkowanie, gdyż posiada on 3 sypialnie (w tym jedną dużą) oraz pokój dzienny.
Wchodząc do budynku od frontu mamy po lewej wejście do kuchni, a po prawej do łazienki z wydzielonym pomieszczeniem na piec co., który zasilany jest gazem. W centralnym miejscu budynku zaprojektowano jadalnię, w której zmieści się piękny okrągły stół , dodatkowo po lewej stronie znajdują się schody prowadzące na poddasze. Przechodząc przez jadalnię trafimy do pokoju dziennego. W pokoju dziennym oprócz standardowego kompletu wypoczynkowego znajdziemy zaprojektowany kominek oraz duże dwuskrzydłowe drzwi prowadzące na taras i do ogrodu.
Kierując się schodami na poddasze, na wprost wejścia znajdziemy całkiem wygodną łazienkę, po prawej stronie dwa pokoje dla dzieciaków, a po lewej dużą sypialnię dla rodziców. Z sypialni jak i z pokojów możemy wyjść na balkony. Ciekawym rozwiązaniem jest też wyjście na balkon umiejscowione we wspomniane łazience. Będąc na poddaszu warto wspomnieć o ściance kolankowej która jest dość wysoka i wynosi 1,12 m. Nad piętrem zaprojektowany został niewielki stryszek dzięki któremu możemy dostać się na dach ale na co dzień może on pełnić funkcję schowka, w którym przechowamy rzeczy nieczęsto używane np. narty. Na stryszek dostaniemy się za pomocą schodków opuszczanych z sufitu korytarza.
Ze względu na odpowiednią ilość zaprojektowanych okien Lutnia III jest domem jasnym, w którym spędzanie czasu będzie czystą przyjemnością.
Lutnię III można w większym lub mniejszym stopniu dostosować do swoich indywidualnych potrzeb. Autor projektu wystawi na wszelkie zmiany bezpłatną zgodę, na podstawie której uprawniony projektant dokona adaptacji.