Elewacja domu to pierwsze, na co spojrzymy, gdy zmierzamy do swojego czy cudzego budynku. Można wręcz powiedzieć, że – podobnie, jak w przypadku wyglądu zewnętrznego – nowoczesne elewacje domów są pewną wizytówką.
Ciepły dom zimą oraz przyjemnie chłodny podczas największych upałów, z minimalnymi rachunkami za ogrzewanie to marzenie rozsądnych właścicieli domów.
Obecnie mieszkania na poddaszu są już standardem, doceniamy je ze względu na ich zróżnicowany kształt i potencjał. Zaleta ta, wynikająca z konstrukcji dachu, przez wielu niesłusznie traktowana jest jako problem podczas aranżacji wnętrz. Wystarczy jednak mądre rozplanowanie pomieszczeń i zapewnienie dopływu naturalnego światła aby stworzyć w pełni funkcjonalne mieszkanie pod niebem.
THERMANO to płyty termoizolacyjne zapewniające najniższy współczynnik przewodzenia ciepła wśród powszechnie stosowanych materiałów w budownictwie.
Korzyści ze stosowania izolacji THERMANO można rozpatrywać uwzględniając różne aspekty: techniczny, architektoniczny i użytkowy, wykonawczy oraz energetyczno-ekologiczny.
Niezależnie od pory roku i panujących warunków atmosferycznych oczekujemy, że w domu będzie przyjemna, komfortowa temperatura. Osiągnięcie takiego stanu wymaga zastosowania odpowiednich materiałów. Ze względu na to, że najwięcej ciepła w domu, ok. 30%, może uciekać przez dach, w artykule skupiliśmy się na jego właściwej izolacji.
Największy producent styropianu w Polsce oraz kompletnego systemu ociepleń otrzymał „Złoty Laur Konsumenta 2017” w kategorii „Materiały termoizolacyjne” w ogólnopolskim plebiscycie Laur Konsumenta. Na podium tuż za Termo Organiką uplasowali się producent wełny mineralnej oraz dostawca płyt poliuretanowych.
Zastosowanie systemu nakrokwiowego to ograniczenie, a często praktycznie wykluczenie mostków termicznych w dachu, miejsc niebezpiecznych dla jego konstrukcji i bardzo niekorzystnych dla ogólnego energetycznego bilansu budynku.
Stworzenie przytulnego kąta pod dachem wymaga zapewnienia dopływu naturalnego światła, co w wielu przypadkach możliwe jest wyłącznie dzięki zastosowaniu okien dachowych.
Każdy budynek codziennie jest narażony na nieustające oddziaływanie czynników zewnętrznych. Zmiany temperatury, wilgotności powietrza, nasłonecznienie, opady deszczu, itp.