Energooszczędność to jedno z najważniejszych zagadnień we współczesnym budownictwie. Przeczytaj więcej o energooszczędnych produktach do poddaszy.
Konstrukcja dachu to sprawa bardzo istotna dla przyszłości całego domu. Odpowiedni wybór więźby dachowej, determinuje powstające koszty inwestycji, jak i rodzaj technologii, materiałów czy nawet to, jak duże i wysokie będzie nasze poddasze.
Obecnie mieszkania na poddaszu są już standardem, doceniamy je ze względu na ich zróżnicowany kształt i potencjał. Zaleta ta, wynikająca z konstrukcji dachu, przez wielu niesłusznie traktowana jest jako problem podczas aranżacji wnętrz. Wystarczy jednak mądre rozplanowanie pomieszczeń i zapewnienie dopływu naturalnego światła aby stworzyć w pełni funkcjonalne mieszkanie pod niebem.
Zastosowanie systemu nakrokwiowego to ograniczenie, a często praktycznie wykluczenie mostków termicznych w dachu, miejsc niebezpiecznych dla jego konstrukcji i bardzo niekorzystnych dla ogólnego energetycznego bilansu budynku.
Nakrokwiowa izolacja dachów wykonana z płyt PIR/PUR THERMANO firmy Balex Metal najskuteczniej chroni połać dachową przed pojawieniem się niepożądanych efektów dyfuzyjnego transportu wilgoci.
Jak uniknąć konfliktów z inwestorem, gdy zdecydował się na samodzielny zakup produktów, i za co może ponosić odpowiedzialność wykonawca – na pytania portalu SUPERDEKARZ.PL odpowiada mec. Rafał Kufieta z Kancelarii Prawnej Rafał Kufieta we Wrocławiu.
Firma FAKRO posiada bogatą ofertę schodów strychowych. Na szczególną uwagę zasługuje model LWT, który ze względu na bardzo niski współczynnik przenikania ciepła (U=0,51W/m2K) doskonale sprawdza się w budynkach energooszczędnych.
Wszystko o technologii, zastosowaniu i korzyściach więźby prefabrykowanej. Ponadto oferta firmy Mitek jest przystosowana do projektów Studia Atrium.
Płynne folie z tworzyw sztucznych stanowią skuteczny system renowacji uszkodzonych pokryć dachowych. W wyniku ich zastosowania uzyskuje się szczelne powłoki dachowe pozbawione spoin i szczelin.
Okna połaciowe zyskały popularność w domach z poddaszem użytkowym. Są obok lukarn i okien w ścianach szczytowych dodatkowym lub alternatywnym sposobem oświetlenia pomieszczeń na poddaszu.