Styropian to doskonały izolator zapewniający skuteczną ochronę termiczną budynków, który gwarantuje komfort cieplny wnętrz oraz zmniejsza ilość energii niezbędnej do ich ogrzania.
Dziś rządowe programy takie jak "Czyste Powietrze" umożliwiają pozyskanie środków na termomodernizację budynków. Zanim się jednak na nią zdecydujemy, powinniśmy zrozumieć jakie rozwiązanie przyniesie nam największe korzyści. Właśnie z tego powodu firma ISOVER stworzyła e-book, będący kompendium wiedzy dla osób przygotowujących się do termomodernizacji swojej nieruchomości.
O komforcie użytkowania naszego domu decydujemy dużo wcześniej niż wyposażymy go w nowe, wygodne meble i urządzenia. Choć to właśnie z nimi utożsamiamy wygodę, to tak naprawdę o szeroko rozumianym komforcie wiążącym się z ciepłem, ciszą, bezpieczeństwem oraz kosztami utrzymania decydujemy już na etapie jego budowy, a istotne znaczenie odgrywają wybrane przez nas materiały izolacyjne.
Energooszczędny, dobrze zaizolowany dach może nawet o 30% ograniczyć starty ciepła w domu. Jego prawidłowa izolacja ma więc bardzo duże znaczenie, zwłaszcza jeśli zależy nam na obniżeniu rachunków za ogrzewanie. A dla osiągnięcia pożądanego efektu, kluczowa jest minimalizacja mostków cieplnych.
Przeczytaj o czym warto pamiętać przy izolacji poddasza.
Konstrukcja dachu to sprawa bardzo istotna dla przyszłości całego domu. Odpowiedni wybór więźby dachowej, determinuje powstające koszty inwestycji, jak i rodzaj technologii, materiałów czy nawet to, jak duże i wysokie będzie nasze poddasze.
Elewacja domu to pierwsze, na co spojrzymy, gdy zmierzamy do swojego czy cudzego budynku. Można wręcz powiedzieć, że – podobnie, jak w przypadku wyglądu zewnętrznego – nowoczesne elewacje domów są pewną wizytówką.
Niezależnie od pory roku i panujących warunków atmosferycznych oczekujemy, że w domu będzie przyjemna, komfortowa temperatura. Osiągnięcie takiego stanu wymaga zastosowania odpowiednich materiałów. Ze względu na to, że najwięcej ciepła w domu, ok. 30%, może uciekać przez dach, w artykule skupiliśmy się na jego właściwej izolacji.
Ściany fundamentowe, to pierwsze widoczne elementy budowanego domu, które stanowią o trwałości, stabilności budynku, oraz o bezpieczeństwie użytkowników. Prace budowlane związane z ich wykonaniem powinny być bardzo rzetelnie zrobione, gdyż ewentualne poprawki mogą okazać się niemożliwe lub bardzo drogie w wykonaniu.
Impregnacja polega na zabezpieczeniu drewna przed zagrożeniami zewnętrznymi za pomocą środków chemicznych. Jest to zabieg, który znacznie przedłuża żywotność drewna i zabezpiecza go przed destruktywnym działaniem wilgoci, owadów, pleśni, grzybów, glonów i porostów.