Ciepły dom zimą oraz przyjemnie chłodny podczas największych upałów, z minimalnymi rachunkami za ogrzewanie to marzenie rozsądnych właścicieli domów.
Obecnie mieszkania na poddaszu są już standardem, doceniamy je ze względu na ich zróżnicowany kształt i potencjał. Zaleta ta, wynikająca z konstrukcji dachu, przez wielu niesłusznie traktowana jest jako problem podczas aranżacji wnętrz. Wystarczy jednak mądre rozplanowanie pomieszczeń i zapewnienie dopływu naturalnego światła aby stworzyć w pełni funkcjonalne mieszkanie pod niebem.
Korzyści ze stosowania izolacji THERMANO można rozpatrywać uwzględniając różne aspekty: techniczny, architektoniczny i użytkowy, wykonawczy oraz energetyczno-ekologiczny.
Niezależnie od pory roku i panujących warunków atmosferycznych oczekujemy, że w domu będzie przyjemna, komfortowa temperatura. Osiągnięcie takiego stanu wymaga zastosowania odpowiednich materiałów. Ze względu na to, że najwięcej ciepła w domu, ok. 30%, może uciekać przez dach, w artykule skupiliśmy się na jego właściwej izolacji.
Zastosowanie systemu nakrokwiowego to ograniczenie, a często praktycznie wykluczenie mostków termicznych w dachu, miejsc niebezpiecznych dla jego konstrukcji i bardzo niekorzystnych dla ogólnego energetycznego bilansu budynku.
W czasach budownictwa energooszczędnego coraz większą wagę przywiązujemy do izolacyjności cieplnej stolarki otworowej. Dlatego bramy garażowe w tegorocznej ofercie promocyjnej firmy Hörmann są grubsze i cieplejsze od tych z ubiegłorocznej promocji.
Dobierając materiał izolacyjny do nowo budowanego czy poddanego renowacji domu, napotyka się zazwyczaj na barierę nieznanych wartości, które charakteryzują kupowany wyrób. Jednak nawet nie dysponujący fachową wiedzą klient może w pełni wiarygodny sposób ocenić, który materiał jest lepszy, a który gorszy.
Nakrokwiowa izolacja dachów wykonana z płyt PIR/PUR THERMANO firmy Balex Metal najskuteczniej chroni połać dachową przed pojawieniem się niepożądanych efektów dyfuzyjnego transportu wilgoci.
Ściany fundamentowe, to pierwsze widoczne elementy budowanego domu, które stanowią o trwałości, stabilności budynku, oraz o bezpieczeństwie użytkowników. Prace budowlane związane z ich wykonaniem powinny być bardzo rzetelnie zrobione, gdyż ewentualne poprawki mogą okazać się niemożliwe lub bardzo drogie w wykonaniu.
Jak uniknąć konfliktów z inwestorem, gdy zdecydował się na samodzielny zakup produktów, i za co może ponosić odpowiedzialność wykonawca – na pytania portalu SUPERDEKARZ.PL odpowiada mec. Rafał Kufieta z Kancelarii Prawnej Rafał Kufieta we Wrocławiu.