Koncepcja domu pasywnego zakłada stworzenie w budynku takich warunków, które umożliwią w maksymalnie możliwym stopniu zaoszczędzenie energii.
Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej wprowadza w życie długo zapowiadany program wspierający tym razem budownictwo energooszczędne.
Musiało minąć sporo czasu by modernistyczne rozwiązania znowu nabrały atrakcyjności, a zastosowane materiały i architektoniczne detale na tyle uatrakcyjniły ten typ domów by zaczął się on pojawiać coraz częściej w naszej przestrzeni.
Domy parterowe z poddaszem użytkowym to tradycyjnie najczęściej wybierany typ domu przez inwestora. W całej Polsce domy z poddaszem urzekają swoją różnorodnością i oryginalnością. Pracownie projektowe prześcigają się w tworzeniu projektów spełniających nawet najbardziej wyszukane warunki szerokiej rzeszy klienteli.
Decyzję o zamontowaniu instalacji solarnej podejmujemy zwykle z myślą o upalnym lecie. Warto jednak wiedzieć, że pracują niezmiennie również w czasie mrozu – o ile tylko dociera do nich promieniowanie słoneczne.
Zapraszamy na 6 Targi Domów i Mieszkań, które odbędą się w dniach 1 i 2 grudnia 2012 roku w Bielsku-Białej. Przewidziano udział ok. 60 firm, a powierzchnia wystawiennicza wynosi 1000 m2.
Beton służy ludziom od starożytności i jest jednym z najbardziej popularnych materiałów budowlanych we współczesnym budownictwie. Składa się z trzech składników: cementu, kruszywa oraz wody.
Firma FAKRO została laureatem XIX Konkursu Dobry Wzór 2012, zorganizowanego przez Instytut Wzornictwa Przemysłowego.
Rozważając ten typ domu warto zapoznać się z informacjami, które pomogą nam dokonać racjonalnego wyboru. Domy parterowe, jak każde budynki, posiadają swoje zalety i wady.
Prawidłowo wykonana termomodernizacja gwarantuje oszczędność energii, a tym samym wpływa pozytywnie na kieszeń inwestora. Dodatkowo podnosi komfort użytkowania budynku i jest okazją do wizualnego odnowienia elewacji.