Wybierając stolarkę do domu zwracamy uwagę na jej walory estetyczne i jakość. Rzadko kiedy zastanawiamy się nad zastosowanymi pakietami szybowymi. To właśnie od nich w dużej mierze zależy czy nasze okna pomogą nam obniżyć rachunki.
W domu o konstrukcji szkieletowej elementy konstrukcyjne, takie jak słupki czy belki, wykonane są z drewna i łączone przy pomocy gwoździ, kleju, ewentualnie specjalnych łączników. Ocieplony materiałem termoizolacyjnym jest bardzo ciepły.
Prawidłowo wykonana termomodernizacja gwarantuje oszczędność energii, a tym samym wpływa pozytywnie na kieszeń inwestora. Dodatkowo podnosi komfort użytkowania budynku i jest okazją do wizualnego odnowienia elewacji.
Ciepło w domu zimą i przyjemny chłód podczas upalnego lata, do tego niskie koszty ogrzewania albo klimatyzacji - to marzenie właściciela domu. Prawidłowo wykonana termomodernizacja z zastosowaniem dobrej klasy styropianu pozwala na uzyskanie takiego komfortu. To inwestycja, która szybko się zwraca.
Stropy YTONG wyróżniają się szybkością i precyzją montażu. Strop ze zbrojonych płyt YTONG montowany jest nawet w jeden dzień, a konstrukcję stropu można obciążać od razu. Płyty YTONG produkowane są pod indywidualne zamówienie, zgodnie z projektem budynku.
Okno piękne, funkcjonalne czy ciepłe? To jedno z pierwszych pytań, które pojawia się przy podejmowaniu decyzji o zakupie stolarki. W ofercie OKNOPLAST pojawiło się nowe, energooszczędne okno Winergetic Premium, które łączy zaawansowane rozwiązania technologiczne i elegancką, zaokrągloną na zewnątrz linię profilu.
Energooszczędność to jedno z kluczowych zagadnień we współczesnym budownictwie. Stale rosnące ceny nośników energii oraz coraz większa świadomość społeczna dotycząca ochrony środowiska skłaniają nas do stosowania rozwiązań o jak najlepszych parametrach termoizolacyjnych.
Stosując wentylacje mechaniczną z odzyskiem ciepła (rekuperacje) jesteśmy w stanie zaoszczędzić nawet do 50% z kosztów ogrzewania w porównaniu do sprawnie działającej wentylacji grawitacyjnej.
Zagospodarowanie poddasza wymaga zastosowania materiału izolacyjnego o wysokich parametrach techniczno-użytkowych. Od właściwego ich doboru zależeć będzie odpowiednia temperatura w lecie i w zimie, właściwa wilgotność powietrza a także skuteczna ochrona akustyczna i przeciwpożarowa.
Impregnacja polega na zabezpieczeniu drewna przed zagrożeniami zewnętrznymi za pomocą środków chemicznych. Jest to zabieg, który znacznie przedłuża żywotność drewna i zabezpiecza go przed destruktywnym działaniem wilgoci, owadów, pleśni, grzybów, glonów i porostów.