Wąska działka to kłopot lub co najmniej wyzwanie. Dobór projektu na taki teren może nastręczać pewne trudności, zwłaszcza jeśli ma się zbyt duże wymagania. Czy jest aż tak źle? Bez obaw, pracownie architektoniczne zauważają Klientów z nietypowymi działkami i systematycznie poszerzają swoją ofertę w tym segmencie rynku.
Wybór działki to pierwsza z najistotniejszych decyzji, które inwestor musi podjąć. Miejsce, na którym będzie stał dom determinuje nie tylko przyszłą jakość życia, ale niejednokrotnie narzuca nam nawet wybór domu czy technologii jego wykonania.
Pomysł budowy własnego domu niesie ze sobą entuzjazm twórczy. Następnie pojawiają się liczne pytania i nasza idea zaczyna powoli się krystalizować. Nie zawsze wszystko pójdzie jak po maśle, czasami efekt końcowy niezupełnie będzie przystawał do pierwotnego zamysłu.
Zanim rozpoczniemy proces budowlany powinniśmy rozplanować prace i podzielić je na pory roku. Pozwoli to na zaoszczędzenie czasu i uniknięcie niepotrzebnych przestojów w budowie.
Pierwsza wizyta na działce powinna odpowiedzieć nam na wiele pytań, należy jedynie zwrócić uwagę na właściwie szczegóły. Dobrze jest stanąć w miejscu, które będzie zajmował dom i sprawdzić jaki widok będzie roztaczał nam się z okien.
Działka z wjazdem od południowej strony jest działką dość specyficzną i przy jej zabudowie należy zwrócić szczególną uwagę na kilka elementów.
Odwiedziliśmy już kilka lokalizacji, zapoznaliśmy się z wieloma miejscami , które potencjalnie mogłyby być wykorzystane pod nasz wymarzony dom. Jedna z działek szczególnie przypadła nam do gustu i rozważamy jej zakup. Co trzeba zrobić zanim zdecydujemy się na podpisanie umowy kupna?
Nie zawsze mamy wybór miejsca dla budowy naszego upragnionego domu. Często działkę dziedziczymy z całym „dobrodziejstwem inwentarza” lub zmuszeni jesteśmy decydować się na takie lub inne miejsce pod dyktatem ograniczonego budżetu.
Montaż okna dachowego kojarzy się z instalacją okna w i połączeniem go z pokryciem dachowym za pomocą kołnierza uszczelniającego. Jest to jednak tylko część prawidłowego montażu.
Wybrane problemy i krótki opis zagadnienia świadectw energetycznych w budynkach, obowiązujący od dnia 1 stycznia 2009 roku.